WF Z KLASĄ (audio)

WF_Z_KLASA_tlo-300x300Ostatnio nasza szkoła dołączyła do programu o nazwie „Wf z klasą”. Jak czytamy na blogu, „to nowy program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy medialnym wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Ta ogólnopolska akcja edukacyjna ma zmienić myślenie o lekcjach wf-u w polskich szkołach.” Naszym zdaniem jest to bardzo ciekawy projekt, który zachęci uczniów do aktywnego uczestniczenia w lekcjach wychowania fizycznego.

 8 listopada 2013 roku w naszej szkole odbyła się debata „Sportowy Okrągły Stół” , w której brali udział przedstawiciele wszystkich klas I i II. Uczniom bardzo podobała się ta inicjatywa. Z ich wypowiedzi wynika, że „wf jest ulubionym przedmiotem wielu osób z naszej szkoły”. Najlepszym dowodem na to jest powstanie klasy sportowej.

 „To było dla mnie miłe doświadczenie, ponieważ nigdy nie rozmawiałam o tym z rówieśnikami. Dowiedziałam się, że dzięki naszym uwagom dotyczącym zajęć wf może się dużo zmienić w naszej szkole” – mówi Karolina Jeżowska, uczennica klasy II c.

 Po dokładniejsze informacje udałyśmy się do Pana Bartka Kowalczyka, nauczyciela wychowania fizycznego, który zajmuje się działaniami związanymi z tym programem. Posłuchajcie, czego się dowiedziałyśmy.

 Panu Bartkowi Kowalczykowi bardzo dziękujemy za wyczerpujące informacje.

 Agata & Natalia